دکتر احمد خزانی

متخصص پوست و مو


ریزش سکه ای

کاشت مو به روش اف آی تی

در تکنیک کاشت به روش (FIT) Follicular isolation technique موهای پشت و کناره های سر به صورت گرافت (مجموعه ای متشکل از ۶-۱ تار مو) در اندازه بسیار کوچک۱- ۰٫۷ میلی مترپانچ می شود . این متد که به اختصار فرانسوی(FÜE (Foliküler ünite Extraction نیز مصطلح شده است در تبلیغات مختلف به عنوان روشی بدون خونریزی و جراحی معرفی می شود که البته در مقایسه باFUT کاملا صحیح است و از انجایی که جای بخیه انجام گرفته (اسکار) در تکنیکFUT را ندارد بیشتر از طرف بیماران پذیرفته می شود.تفاوت بارز بین دو تکنیک FITو FUT در نحوه برداشت مو (گرافت) می باشد، لیکن نتیجه حاصله برای هر دو تکنیک یکسان است.

مراحل تکنیک F I T:

ابتدا موهای سر کوتاه می شود. محل برداشت مو (پشت و کناره های سر) با آنتی سپتیک ضد عفونی می شود. بعد از بی حس کردن موضعی ناحیه، توسط سوزن بسیار ظریف۱-۰٫۹ میلی متر وارد پوست سر شده و گرافت ها یک به یک برداشته می شوند.این پروسه نزدیک به ۳ ساعت طول می کشد. سپس یک استراحت کوتاه مدت خواهیم داشت. در این فرجه شما می توانید با ارامش خاطر با نزدیکان و خانواده خود در ارتباط بوده و از پذیرایی ویژه کلینیک برخوردار شوید .
سپس خط رویش مو با تکیه بر اصول داوینچی و کاملا طبیعی که دست اورد سالها تجربه و صدها کاشت میباشد کشیده شده و کانالهای لازم جهت کارگذاری گرافت ها ایجاد می شود. کانالها با حداکثر تراکم کیپ همدیگر زده می شود به طوریکه امکان جا گذاری ۴۰۰۰-۳۰۰۰ گرافت وجود دارد. این تعداد از تراکم به حدی شکل طبیعی به موهایتان می دهد که امکان تمایز آن حتی برای نزدیکان شما نیز غیرممکن خواهد بود. سپس گرافت ها یکی یکی و با دقت هرچه تمامتر در داخل کانالهای ایجاد شده قرار داده می شود.

پروسه یاد شده (به جز رسم خط رویش) بسته به سطح تحت کاشت می تواند ۳-۲ بار دیگر و طی ۲-۱ روز ادامه یابد (۲۴-۱۲ ساعت) بایستی متذکر شد که تمامی مراحل کاشت برای هر فرد زیر نظر یک پزشک و با استفاده از تجهیزات استریل شده و در محیطی کاملا بهداشتی انجام می گیرد.جراحی در تکنیک FIT جایی ندارد لیکن محل برداشت گرافت ها به شکل سوراخهای بسیار ریز درخواهند آمد که طی چند روز پس از کاشت ترمیم می شوند.

در تعدادی از عزیزان واجد کاشت ممکن است سطح طاسی بسیار زیاد باشد که دراین صورت امکان پر کردن همه محل طی یک مرحله وجود ندارد و بایستی طی ۲مرحله انجام گیرد. فاصله زمانی بین دو کاشت تا همین اواخر ۶-۵ ماه تعیین می شد ولی با توجه به استفاده از وسایل پیشرفته کاشت در مرکز مشاوره کاشت مو این زمان به ۱ماه تقلیل یافته است یعنی فاصله بین ۲ کاشت، حداقل ۱ ماه است. البته گفتنی است در صورت استفاده یکجا از هر دو روش (FIT+FUT=MIX) می توان طی یک مرحله کاشت کرد.


آدرس مطب : کرج ، خیابان بهار ، روبروی فروشگاه کوروش ، ساختمان پزشکان هما ، طبقه دوم ، واحد دو
تلفن : 32208202 - 026

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
ترک های پوستی یا استریا چصفحه اصلیخدمات مطبآدرس و تلفن مطبمطالب و مقالات علمیمقالات بین المللیگالری تصاویرانجمن پوست استان البرزانجمن متخصصین پوست ایران